Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Anarhija vo Grcija???

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Anarhija vo Grcija???

Пишување by Anarchist on Сре Дек 24, 2008 12:42 pm

Njamnogu me nervirase poslednive nedeli onaa fraza:
"Anarhija na ulicite vo grcija"
Kolku samo nepismeni novinari ima vo svetov toa e neverojatno, a osobeno vo mkd.

Sega i taka narodot si ja imase onaa pomisla kako anarhija e bezredie... sega imalo vo grcija anarhisti koi pravat anarhija po ulicite. Novinarite se do tolku nepismeni ili taka im odgovara da pisuvaat???
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Anarhija vo Grcija???

Пишување by Секс Објект on Сре Дек 24, 2008 12:57 pm

Anarchist напиша:Novinarite se do tolku nepismeni ili taka im odgovara da pisuvaat???

Jas mislam i dvete...

Na nekoj mu odgovara narodot da misli deka toa e Anarhija.Ama zatoa sme nie tuka... Wink Very Happy
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Anarhija vo Grcija???

Пишување by M-1 on Пет Дек 26, 2008 3:47 pm

Pravilno bi bilo: anarhisti na ulicite na Grcija vo borba protiv policiskoto seenje nasisltvo i haos!
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Anarhija vo Grcija???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот