Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Anarchist on Пет Окт 16, 2009 1:40 pm

Ние сме неформална, политички и финансиски независна група на студенти од чија цел е промоција и унапредување на студентските стандарди во Македонија.

*******************************
ГОЛЕМ СТУДЕНТСКИ ПРОТЕСТ

Доста беше молк!
*******************************

БАРАЊА:

* Поголем буџет за високото образование!

(пари за ваучери, стипендии за пост-дипломците, бесплатни учебници, укинување на партиципацијата, студентски бенефиции, подобри услови во студентските домови...)* Нов закон за студентско организирање!

********************************

20ти октомври – вторник, во 11 часот секој пред својот факултет

13:00 – Пред Влада на Република Македонија.

Протестна поворка пред владата, студентскиот парламент, надлежните министерства!Дигни глас против проблемите во студентскиот систем!

Барај ги сите твои права!
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by skatanic on Нед Окт 18, 2009 8:26 pm

znm i doagjam 100%

i ja podeluvav flaeri i im dadov na moite eden flaer pocnaa dami jadaat gomna bla bla bla ne idi vaka taka ke padnes od ocite na profesorite ... gajle mi e ja ne sum roba na drzavata koja so ke mu nosi pari sekoja god.. i fakuletot ne e bizniz mesto neli e taka Smile
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Aco.B. on Пон Окт 19, 2009 1:46 am

taka e

Aco.B.

Број на мислења : 27
Registration date : 2008-07-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by gt on Пон Окт 19, 2009 8:18 am

ami kako

gt

Број на мислења : 14
Age : 30
Location : bitola
Registration date : 2009-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by skatanic on Вто Окт 20, 2009 5:21 pm

lee ok bese protestot ama najvise so se nervirav bese momentot koga gi prasuvavkolegite dali doagjaat na protestot tie vikaa "ako idat site i ja idam, a inace vaka ne mi se ide" leeeeeeeeee
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Renegade on Вто Окт 20, 2009 6:45 pm

ГРУЕВСКИ!!!!!!!!! МАМИЦАТА ТВОЈА МАМИНА!!!!!!!!!!!

Леле ме изваде од контакт мамето негово,партиски чин,опозицијата пуштала "некакви си студенти"...ДОБРО КОЈ КУР ГЛАСА ЗА ВАКВИ ИДИОТИ!?

а патем,што беше тоа знамето на сдсм на протестот?

извинете за нападноста али едноставно ме изваде од контакт.
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Anarchist on Вто Окт 20, 2009 11:40 pm

Renegade напиша:
а патем,што беше тоа знамето на сдсм на протестот?

извинете за нападноста али едноставно ме изваде од контакт.

Znaci toa e taktika na vmro, i toa prakjaat nivni meduim i gi slika nivnite ufrleni lugje vo samo eden moment. Znameto bese znaci vo najbrz mozen rok otstraneto.

Toa istoto se sluci i na protestot vo maj sto bese i na uste nezavrseniot protest ovie vmro izlegoa so izjjava deka bile vadeni partiski znaminja.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by M-1 on Сре Окт 21, 2009 4:49 pm

Tоа со знамето на СДСМ нека не ве замара многу. Во ред е што сте го отстраниле иако не сте морале бидејќи тие што ве обвинуваат дека сте агенти на некоја политичка партија со гордост кажуваат дека се ВМРО-вци.
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Renegade on Сре Окт 21, 2009 6:06 pm

Значи све е катастрофа...за ние што не бевме на протестот,што слушнавме преку телевизија,се што видовме и што бевме информирани е дека цел протест било само масло на одредени партиски припадници и со други зборој,дека не е ништо на што треба да му се оббрни внимание и слободно КОЈ ГИ ЕБА СТУДЕНТИТЕ.Посебно е лошо ако не си информиран,а за жал се поголем број од луѓево се навлечени да веруваат во глупавите медиуми...
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by M-1 on Чет Окт 22, 2009 1:20 pm

Знам дека е така. Секако дека е потребна подршка од страна на пошироката јавност но таа нема да се случи се додека тие не ги сфатат маките на студентите и слепо им веруваат на медиумите. Луѓето едноставно немаат чувство на солидарност и доколку тоа чувство не проработи нема да одат напред ни студентите, ни народот. Исто така треба на народот да му се даде до знаење дека впрочем и Студентската Организација, медиумите, владата кои истапија против Слободен Индекс (кој не е партиски, но еве да речеме дека во некоја земја Недојдија е така) се всушност до коска партиски обоени така да нивните аргументи против нив паѓаат во вода.
Јас го признавам трудот на Слободен Индекс и го подржувам (жал ми е што не можам да бидам активен член) и инсистирам да продолжат да дејствуваат бидејќи единствено преку дејствување можат да се изборат за нешто.
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот