Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Admin on Саб Јан 02, 2010 5:06 pm

На 5-ти Јануари правиме 2 години од креирањето на овој форум.
Нешто што стана повеќе од шала, од интернет чет, од заебанција, денес е веќе форум со над 170 членови и над 2600 мислења на тие членови, форумот е поддржан и со он-лајн текстови и верувам дека барем малку е исполнето од она за што беше направен овој форум. Идејата беше ширењето на идеите на анархизмот со се' што имплицира истиот. Верувам и убеден сум дека имало и такви кои за прв пат се сретнале со поимот анархија токму на овој форум, а верувам и дека по дискусиите и он-лајн текстовите научиле нешто повеќе за анархизмот.

Секоја критика е добредојдена!

Убаво би било да пишат членовите што мислат за форумот, за да го направиме истиот подобар а ако има потреба и нов!

Пишувајте, плукајте, фалете.....

Да живее анархизмот и слободата!

Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.freediscussions.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by M-1 on Саб Јан 02, 2010 9:36 pm

90% од анархистите у Македонија ги запознав на форумовSmile
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Renegade on Нед Јан 03, 2010 1:09 am

Jas da gi pozdravam site clenovi na forumot.....i isto taka ovde se zapoznav mnogu podobro so ideata i si gi izostriv stavovite i mislenjata.Isto taka se zapoznav i so dosta anarhisti od makedonija (clenovi na forumot).Da zivee forumot uste 100 godini i da ima se povejke clenovi i svesni gragjani koi se nadevam zaedno ke pridonesime kon ostvaruvanje na ideata.

Da zivee slobodata i anarhizmot!!!!!
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by skatanic on Пон Јан 04, 2010 1:03 am

epa sajtot e zakon prviot pat za ovoj forum cuv od eden grk anarhist na svirkata na no control xD... i taka ... a forumoit e zakon i plus samo od forumot nauciv povekje raboti za anarhija.. pozdrav do site anarhisti Smile


VIVA LA ANARHIJA....
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Секс Објект on Пон Јан 04, 2010 2:53 am

Samo anarhisti zapoznavte? :S
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by M-1 on Пон Јан 04, 2010 1:33 pm

i anarhistki zapoznavme Smile
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Секс Објект on Пон Јан 04, 2010 3:59 pm

Dobro, jas drugo procitav gore Neutral
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ДВЕ ГОДИНИ ФОРУМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот