Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

ШТО МОЖЕШ ТИ ДА НАПРАВИШ?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

ШТО МОЖЕШ ТИ ДА НАПРАВИШ?

Пишување by Anarchist on Чет Мар 04, 2010 2:36 pm

Во овој форум целта ние е да споделиме информации, вести, и сл...
Е па еве една листа на идеи кои што ТИ можеш да помогнеш да ги правиш:

  • Оди на Индимедија или и преведи или само пастирај линк за информација што мислиш дека е важна.А-ИНФОС.
  • Оди на некој друг алтернативен странски сајт и сподели некоја информација.
  • Најдобро би било да се споделат информации на локално ниво, без разлика дали е дневна политика, некој културен настан, некаква дешавка која ќе ни биде на нас од интерес.

Овој сајт е форум, а не класичен сајт, значи ја имате слободата да пишувате вести и информации, а тие истите да бидат прочитани од луѓе кои во најголем дел имаат слични размислувања.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот