Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by netocka on Пон Апр 19, 2010 6:01 pm

Protest vo vtornik 20.04.2010 godina - reakcija na racijata vo Shuto Orizar

12:00 - 13:00 Marsh od Shuto Orizari do Vlada
13:15 - 13:30 Obrakjanje do Vladata na R.M
13:30 - 14:00 Vlada na R.M - EU Komisija
14:15 - 14:30 Obrakjanje do EU Komisijata vo Makedonija
14:30 - Kraj na protestot

OVOJ PROTEST NEMA POLITICKA POZADINAAAA,TAKA DA SI ZNAETE SITE !!!
I DA NEMA DVOUMEJNA !!!!!!
OVOJ PROTEST E OD MLADINATA I GRAGANITE NA SUTO ORIZARI !!!!

od FB
http://www.facebook.com/profile.php?id=779625281&ref=nf#!/event.php?eid=114637235227949&index=1

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by Rastapunk on Пон Апр 19, 2010 6:15 pm

Не ја отвара групата на фејзбук. А кажете ми поопширно нешто за случкава, не сум у тек со настаните.
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 25
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by netocka on Пон Апр 19, 2010 6:42 pm

napishi
"Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!" na Fb. Ke ti izvaj nastan.
Eve pak:
http://www.facebook.com/profile.php?id=779625281&ref=nf#!/event.php?eid=114637235227949&ref=ts

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by netocka on Пон Апр 19, 2010 6:44 pm

Napisi
Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!
na FB na search, ke ti izvaj Event

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by Rastapunk on Вто Апр 20, 2010 12:01 pm

Океј тогаш Smile
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 25
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот