Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Првомајски протест против кршењето на работничките права

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by Секс Објект on Сре Апр 28, 2010 2:46 pm

1 Мај
Започнува во 13:30 часот.
Паркинг позади ГТЦ -> Собрание -> Плоштад „Македонија“

avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by Rastapunk on Чет Апр 29, 2010 12:01 am

Be There or Be Square Smile
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 25
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by netocka on Чет Апр 29, 2010 8:39 am

I kolku luge mislite deka ke bidime?
Ej, a koga ke bide Hrana, a ne oruzje! (Food not bombs) nastanot?

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by Секс Објект on Чет Апр 29, 2010 3:01 pm

na mestoto kade sto kje se prestojuva.
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by Rastapunk on Нед Мај 02, 2010 6:17 pm

Од Алфа:
http://www.vesti.alfa.mk/default.aspx?mId=36&egId=6&eventId=21706

Не можев да најдам од другите телевизии...
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 25
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by netocka on Нед Мај 02, 2010 10:36 pm

sliki?

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by Rastapunk on Пон Мај 03, 2010 4:54 am

avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 25
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by skatanic on Вто Мај 04, 2010 2:18 am

super e be Smile ....
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by Rastapunk on Вто Мај 04, 2010 11:45 am

Ако има некој слики нека остави пошто мислам дека видов и други што сликаа Smile И така xD
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 25
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by S K E L E T O R on Сре Мај 05, 2010 8:04 pm

Gi naplakam slikite Laughing Laughing ajde be ke gi soberam ke gi zakacam
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 31
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by Rastapunk on Чет Мај 06, 2010 1:08 am

Жаре шири Анархо - капитализам Razz
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 25
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by S K E L E T O R on Сре Мај 12, 2010 11:55 am

Ne go kazuvaj imeto na zare naprazno!!!!! Twisted Evil
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 31
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Првомајски протест против кршењето на работничките права

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот