Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Пишување by punknown_bw on Пет Ное 19, 2010 3:16 am

ништо ново Very Happy
avatar
punknown_bw

Број на мислења : 2
Age : 25
Registration date : 2010-11-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Пишување by quantuм on Чет Јан 13, 2011 10:33 am

Зарем не е ова дискриминација??
кој мерел IQ??

На крај краеви Интелегенцијата сеуште не е докрај разјаснета или ова ти иде како да кажеш белците се попаметни од црнците.

Поделба на луѓе по основ Интелегенција е нефер,истото важи и по основ на "квалитетен" ген,ген кој не е контаминиран и кој нема наследни болести.
avatar
quantuм

Број на мислења : 6
Registration date : 2011-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Пишување by Драге Земјотрес on Пон Фед 07, 2011 8:05 pm

Нема везе... знаење се стекнува со учење, некои имаат поголем I.Q. и побрзо учат од другите. Интелегенцијата се пренесува преку гени, но само некогаш, а ПАМЕТ не зависи од каква религиска определба или идеали имаш! :O

Сега еден збор за ретардираноста на црквата на средниот век и притисокот врз старите научници - Ненормално ме нервираат тие католички клергии и папството таму у шеснаесети век, кога палеле и кољале секакви пионири и мислители, само затоа што застранеле од ЗАКОНИТЕ на црквата. Никој не смеел да писне. Ретко некој имал муда па се спротиставил со факти и научни докази, но џабе...
Разно разни астрономи, физичари, биолози, секакви умови биле под константен ризик од палење пред плоштад, и секогаш се плашат како постапуваат со научните експерименти, независно од на кое поле работат
Сека ај да не зборувам глупости но да не беше глупоста на Католичката црква у старите векови, до сега ќе имасме колонизирани планети.
avatar
Драге Земјотрес

Број на мислења : 31
Age : 23
Location : Куманово
Registration date : 2010-11-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот