Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Балкански анархистички саем на книга

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Балкански анархистички саем на книга

Пишување by Anarchist on Нед Јун 05, 2011 8:21 pm

Веќе знаете дека во МКЦ од10-12 јуни ќе се одржи Балканскиот анархистички саем на книга што е 6-ти по ред. Се надевам дека ќе најдете време барем да го посетите саемот еднаш во тие три дена. Патем, саемот е во организација на Анархистички фронт.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Балкански анархистички саем на книга

Пишување by р on Сре Јун 15, 2011 12:32 pm

Луѓе немав можност да отидам на саемот за жал. Сепак, секоја чест - колку и да имаме поделби помеѓу повеќето од форумот и мене (анархо-капитализам /анархо-комунизам) ова е нешто за пофалба. Едно големо браво за организирање на настанов и прикажаниот активизам на дело!

Има некои слики, впечатоци, книги кои ги купил или сл., а да сподели со форумов?

п.с. Особено да не завршија книгите во некоја книжара/библиотека?
avatar
р

Број на мислења : 206
Registration date : 2010-10-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Балкански анархистички саем на книга

Пишување by Rastapunk on Нед Јун 26, 2011 6:55 am

Земавме во инфошоп некои книги од анархистите од Србија и Бугарија. Ќе видам што точно имаме ново и ќе ти пишам. Поздрав...

За слики не знам дали правеше некој.
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 25
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Балкански анархистички саем на книга

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот