Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Слободен индекс организира Fundraiser свирка

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Слободен индекс организира Fundraiser свирка

Пишување by Rastapunk on Нед Окт 16, 2011 2:27 pm

Слободен Индекс ќе организира fundraiser свирка во клубот Ла Кања, на датум 20.10.2011 со почеток од 21:00 часот. Влезот е сто(100) денари.

Кратко инфо:
Покрај музиката и зближувањето на луѓето од слични музички стилови, основната идеја на свирката е бојкотот на парламентарните студентски избори.

Проблемот со студентскиот парламентаризам се состои во неговата нелегитимност и недемократичност, но исто така и во полтронската класа која се создава во тие нивни редови - идни политичари - поданици на сегашната, или идната власт. Недовербата која ја имаме спрема нив и потребата од тоа секој човек да се претставува само себе си и никој друг нè натера да ја организираме оваа свирка. Свирката е од fundraiser тип и сите финансии кои ќе се соберат ќе се искористат за кампањата за бојкотот на студентските „избори“.

Нормално, на свиркава секој е добродојден. Па бујрум!!! Smile

Ќе настапуваат:
Outlaw - NY Hardcore/Punk - бендот иако постои само 2 години, тие до сега имаа многу јаки настапи. Нивната сцена ја делеа со многу македонски и странски HC бендови и атмосферата којашто ја одржуваат е секогаш на ниво.
http://www.facebook.com/pages/Outlaw/156469544393881

Defekt - Anarcho Street Punk - Бенд кој што постои од 2002та година и кој до сега имал многу настапи. После голема пауза, Defekt повторно го возвраќаат ударот.
http://www.facebook.com/group.php?gid=280428986326

Picket - Anarcho Street/HC Punk(Experimental Punk во поново време Smile) - До сега немаа многу настапи, но тие кои ги имаа беа многу добри. Дечките од Picket за правење музика се доста успешни.
http://www.facebook.com/pages/Picket/124768820890403

Thames Meets the Bridge - Чудно - експериментален, но страшно добар бенд. Ќе пропуштите многу ако не ги фатите Wink

Facebook event-от:
http://www.facebook.com/event.php?eid=259017124141828&view=wall&ref=notif&notif_t=event_wall

avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 25
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот