Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Како дозна за форумов?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Како дозна за форумов?

Пишување by schizzo on Пон Апр 21, 2008 9:40 pm

хмм
мислам дека е доста важно да знаеме како најефикасно се шири awareness за постоењето на форумов,
бидејќи има на доста места и начини истакнато линк. било на мајспејс, флаери, банери, блог, или шкртнато негде по град линкчето, на поминување само кажете кој како бил привлечен од нашата пропаганда.
(мислам дека сепак е најефикасно од човек на човек директно Razz)

ај поздрав!
avatar
schizzo

Број на мислења : 53
Age : 28
Location : skopje
Registration date : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/the_idle_artist

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by -off- on Вто Апр 22, 2008 4:59 pm

hmmm kako doznav za forumov?? pa,vaka:si dremev doma i si barav po stranicive(anarchopedia,contra-punkt,)pa dojded red i na teror13 (nasa str)i sto da vidam!!pisuva"anarhija forum" i op makedonski forum, nov so dobri temi i ete napraviv user name i ete me dremam tuka po cel den!(ej ako na nekoj mu bide dosadno pisete i tuka sum!hehehhe
pozdrav!
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 28
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Anarchist on Чет Мај 08, 2008 10:30 am

Odlicna tema... lugje ve zamoluvam da pisete site da ne vi.. se salam se razbira.. ama ova e prilicno vazno za da dozneme na koj nacin ste doznale so cel da ima sto povekje ucesnici/ki vo forumov... Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by GODless on Саб Јун 14, 2008 12:58 am

Se zapocna od Plagij.at.....pa terror 13.......i.......taka...
avatar
GODless

Број на мислења : 14
Registration date : 2008-06-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by LowNicotine on Саб Јун 14, 2008 4:18 am

za forumov doznav sosem sluchajno, dodeka barav na google nekoja sluchka za Anarhija otvoriv poveke prozorci megu koi sluchajno i forumov, prochitav interesni razmisluvanja pa reshiv da naravam profil.
avatar
LowNicotine

Број на мислења : 7
Age : 35
Registration date : 2008-06-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Alexander on Чет Окт 02, 2008 10:24 pm

Я дознав за форумот од един другар од Русе.

Alexander

Број на мислења : 20
Registration date : 2008-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Anarhija

Пишување by HawkTheGreat1 on Сре Ное 19, 2008 6:54 pm

Jas ne znaev do sea sa forumov, GaZiRaNmOzOk mi kaza i ke sacleniv I milo mi so so go napraiv toa.
avatar
HawkTheGreat1

Број на мислења : 16
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-11-19

Преглед на профилот на членот http://www.google.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Zuty on Сре Јан 07, 2009 11:08 pm

Преку http://www.inicijativa.org/ па на линковите за Балкан па на терор13 и еве ме тука.
Добро ве најдов!
avatar
Zuty

Број на мислења : 1
Age : 48
Registration date : 2009-01-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by M-1 on Пет Јан 09, 2009 12:33 am

Od Evolutionary...
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by S K E L E T O R on Пон Мар 16, 2009 9:24 pm

ovaa prilika ja koristam da i se zablagodam do anti-social-bitch Smile
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 31
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Ravachol on Нед Апр 12, 2009 9:21 pm

Pozdrav Durgari i Drugarki !
Forumov go najdov na Google - Anarhija+forum i toa bese toa
Forumov vi e dobar, ima mnogu temi koi se tretiraat osven najvaznata - drzavata i kako da se oslabi/unisti.
Inaku jas sum od Ohrid. Dali ima uste nekoj od Ohrid na forumov.

Vive l'Anarchy !

Ravachol

Број на мислења : 79
Registration date : 2009-04-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот